VEKA SL 82 - Astopwindows

Logo
Przejdź do treści
Veka SL 82
Okna wykonywane przez nas w systemie VEKA SL 82 są skierowane do najbardziej wymagających i poszukujących trwałych rozwiązań klientów. Profil Veka SL 82 produkowany jest w klasie A ( grubość ścianek zewnętrznych minimum 2,8 mm) i w siedmiokomorowej zabudowie ościeżnicy i sześciokomorowej zabudowie skrzydła. Dzięki temu uzyskał on wysokie parametry izolacyjności cieplnej na poziomie Uf – 1,0 W m2/K. Odpowiednio dobrane i zastosowane kształtowniki zbrojenia ze stali pozwalają na budowę wysokogabarytowych okien odpowiadającym obecnym trendom architektonicznym. Standardowo wyposażyliśmy okna w tym systemie w dwukomorowy pakiet szybowy (trzy szyby) o współczynniku Ug- 0,5 W m2/K co w efekcie połączenia z samym profilem pozwala na uzyskanie wysokiego i pożądanego wyniku przenikalności cielnej całego okna na poziomie Uw – 0,8 W m2/K . Taki parametr charakteryzuje tylko okna o najwyższych właściwościach energooszczędnych i wysokiej funkcjonalności.
Dodatkowym atutem w budowie tego okna jest układ trzech uszczelek, który doskonale izoluje użytkownika od hałasu, wilgoci i zimna. Ponadto dzięki trzem uszczelkom w ościeżnicy zostaje ona naturalnie podzielona na komorę wodną – przez którą odprowadzamy wodę opadową na zewnątrz i komorę suchą w której pracują okucia. Okucia tym samym nie mają kontaktu z wodą opadową dzięki czemu ich żywotność zdecydowanie się wydłuża . W tym typie okna stosujemy najnowocześniejsze rozwiązanie okuciowe na świecie – Siegenia Tytan AF. W standardzie okucie to posiada obrotowe, samonastawne rolki KoPiBo, zmniejszające opory jakie odczuwamy na klamce podczas zamykania okna do minimum oraz podnośnik skrzydła dbający o prawidłowe wprowadzanie skrzydła w ościeżnicę ( przy oknach RU) a także mikrowentylację. Ze względu na to, że okna produkowane przez nas w systemie VEKA SL 82 dedykowane są do domów jednorodzinnych standardowo wyposażamy je od 2 do 4 zaczepów antywyważeniowych zdecydowanie utrudniające włamanie do budynku. Klasyczne, a zarazem nowoczesne wzornictwo będzie świetnie prezentowało się w kolorach antracytowych i bazaltowych do nowoczesnych form, ale kiedy zastosujemy okleiny drewnopodobne doskonale też zespoli się z architekturą bardziej tradycyjnych domów.

Profil
Zalety profili VEKA SL 82:
  • Głębokość zabudowy 82 mm
  • 7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła
  • Współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 1,0 W/m²K
  • Wariant standardowy z dodatkową uszczelką środkową to układ trzech uszczelek (zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej) doskonale izolujący hałas, zimno, wilgoć i przeciągi.
  • Grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL – „Klasa A*” (PN-EN 12608)
  • Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań

Technologia produkcji
Okna produkowane w nowatorskiej technologii V-Perfect, która polega na precyzyjnym zgrzewaniu profili, umożliwia ich połączenie bez konieczności stosowania oczyszczarki do naroży. Skutkuje to uzyskaniem wyjątkowego efektu łączenia profili bezwypływkowego, które staje się niemal niewidoczne dla ludzkiego oka.

Szyba
4/18Argon/4/18Argon/4TM 48mm Ug=0, 5W/m²K; g=50%; Lt=70%
Okucia – SIEGENIA TITAN AF
• środkowa wysokość klamki
• PAKIET BEZPIECZEŃSTWA
o zaczepy antywyważeniowe do 4szt w skrzydle R i RU
o wszystkie rolki na skrzydłach grzybkowe, obrotowe, samonastawne KoPiBo
o klamki Hoppe Secustic z opatentowanym mechanizmem blokującym
• skrzydło RU – wyposażone w palcowy podnośnik skrzydła w dolnym narożniku, zintegrowany z blokadą błędnego położenia klamki
• skrzydła RU – mikrowentylacja
• zatrzask antyprzeciągowy w skrzydle RU w funkcji U
• skrzydło RU wyposażone w rozwórki ze wspomaganiem przy zmianie funkcji uchylnej w zamkniętą
• wypełnienie dolnego rowka okuciowego uszczelką

Uszczelki
EPDM/TPE

Wzmocnienie
stal ocynkowana

Współczynnik przenikania ciepła
Ramy Uf = 1,0 W/m²K
Okna Uw = 0,79 W/m²K (przy zastosowaniu szyby 0,5W/m²K z ciepłymi ramkami)

Standardowe Wyposażenie:
Zastosowany pakiet szybowy
4TM/18Argon/4/18Argon/4TM 48mm Ug=0, 5W/m²K; g=50%; Lt=70% ramka stalowa
Okucia
Siegenia Titan AF – zaczepy antywyważeniowe do 4 szt. w skrzydle R i RU
Uszczelki
EPDM / TPE
© 2021--- AS Top Windows. Wszelkie prawa zastrzeżone. Webarchitect.pl
Wróć do spisu treści